2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås- och beslagskonsult till nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Uppdraget avser lås- och beslagsprojektering avseende dörrmiljöer för utförandeentreprenad av nybyggnation av simhall/badhus. Uppdraget omfattar projektering i skedena systemhandlingsskede, detaljprojekterings-/bygghandlingsskede och relationshandlingsskede och innebär leveranser av handlingar i samtliga av dessa skeden.
Intern identifierare: 24/54
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Konsult