Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal laboratorietjänster - Köja
Referensnummer: 423-80/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar laboratorieanalyser av jordprover som tagits som samlingsprov (ca 50 st) under hösten 2022, samt analyser av jordprover som kommer att provtas inom ramen för åtgärdsförberedelser och åtgärd under 2023 -2026.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71620000 Analystjänster, 71900000 Laboratorietjänster, 73111000 Forskningslaboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling omfattar laboratorieanalyser av jordprover som tagits som samlingsprov under hösten 2022, samt analyser av jordprover som kommer att provtas inom ramen för åtgärdsförberedelser och åtgärd under 2023 -2026.