See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: SCS (Spinal cord stimulation) (Sydöstra - Ö)
Beskrivning: SCS (spinal cord stimulation) är en metod för behandling av vissa kroniska smärttillstånd. Smärtenheten på US i Linköping utför cirka femton (15) nyinläggningar av SCS system per år och cirka fyra (4) till sex (6) revisioner per år där det befintliga systemet behöver bytas ut av olika anledningar. I Region Jönköping utförs cirka tjugo (20) nyläggningar och revisioner av SCS system per år. Upphandlingen avser primär och återuppladdningsbar SCS system med tillhörande tillbehör/reservdelar.
Föregående meddelande: 011987-2023
Intern identifierare: UC-2023-168
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: UPPHANDLINGSFÖRESKRIFTER OCH KRAV PÅ ANBUDSGIVARE
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: KRAVSPECIFIKATION - FÖRBRUKNINGSMATERIAL
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: UPPHANDLINGSFÖRESKRIFTER OCH KRAV PÅ ANBUDSGIVARE (1)
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Primärt SCS System
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Återuppladdningsbart SCS system
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: KOMMERSIELLA VILLKOR FÖRBRUKNINGSMATERIAL
Beskrivning: Krav som gäller samtliga anbudsområden