109637-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av byggnader – NY Städtjänster Vetenskapenshus och Teaterhögskolan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNY Städtjänster Vetenskapenshus och Teaterhögskolan
BeskrivningLuleå tekniska universitet är i behov av städtjänster för fastigheterna: Vetenskapens hus och Teaterhögskolan. Upphandlingen är indelad i två delområden enligt objekten nämnda ovan. Mer detaljerad beskrivning av objekten finns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareLTU-769-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde A - Teaterhögsskolan
BeskrivningLöpande städning av Teaterhögskolan i Luleå
Intern identifierareDelområde A - Teaterhögsskolan
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde B - Vetenskapens hus
BeskrivningLöpande städning av Vetenskapens hus i Luleå
Intern identifierareDelområde B - Vetenskapens hus