109677-2026 - Resultat
Sverige – Städning – Lokalvård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård
BeskrivningLänsstyrelsen inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbud avseende upphandling av "Lokalvård inklusive tilläggstjänster Länsstyrelsen i Västmanlands län".
Intern identifierare114-4819-25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLokalvårdsuppdrag Länsstyrelsen i Västmanlands län
BeskrivningUpphandlingen avser lokalvård i Länsstyrelsen i Västmanlands läns lokaler på Västra Ringvägen 1 i Västerås
Intern identifierare1764755-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKvalificering
BeskrivningLokalvårdsuppdraget innefattar; Regelmässig lokalvård, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget samt periodisk städning.
Intern identifierare1764756-1