Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Portionsförpackningar
Referensnummer: KSN-2022-014400
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun, måltidsservice, ämnar att annonsera en upphandling för portionsförpackningar till storkök, äldreomsorg och hemtjänst vid månadsskiftet februari/mars.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39222100 Engångsartiklar för catering, 44618100 Lätta förpackningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen