109737-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Natursand – Bäddsand till Johannes KVV för Gävle Kraftvärme AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBäddsand till Johannes KVV för Gävle Kraftvärme AB
BeskrivningSyfte med upphandlingen är att få till stånd ramavtal för Bäddsand till Johannes KVV. Bäddsanden kommer att användas till att värma upp en bränslebädd till en Ångpanna Typ FB panna 77 MW. Eldningssäsongen sträcker sig från i början av september till i slutet av maj.
Intern identifierare14407
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14211100 Natursand
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBäddsand till Johannes KVV för Gävle Kraftvärme AB