10978-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsprodukter, skrivare och skanners II
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla multifunktionsprodukter (MPF), skrivare och skanners med tillhörande service- support och underhållsavtal samt leveransavtal för toners och reservdelar. Se bilaga 2, Kravspecifikation.
Löf avser att tilldela (1) leverantör kontrakt för hela uppdraget.
Avropets värde uppskattas till 2 500 000 SEK exklusive moms under avtalsperioden (5 år). Upphandlingen kan komma att avbrytas om inlämnade anbudspriser överstiger budgeterade medel för anskaffningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare, 30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att upphandlingsdokumentet inte ska begäras ut hos Löf. För att ta del av upphandlingsdokumentet till denna upphandling klickar du på "Anmäl intresse" i Mercells databas. Fyll sedan i kontaktuppgifter så skickas ett lösenord till dig. Med lösenordet kan du sedan gå in i upphandlingen och lägga anbud direkt på webben. Klicka på "Jag vill lämna anbud" för fullständig dokumentation.
Om du befinner dig i annan annonsdatabas, vänligen följ länken:
https://www.mercell.com/permalink/.78733080.aspx
Vid frågor och support avseende Mercells upphandlingssystem, vänligen kontakta deras support. Tel 031-360 60 29.
Med vänlig hälsning.
Löf.