109802-2019 - ResultatSverige-Luleå: Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster Region Norrbotten
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för Tandtekniska tjänster för Allmäntandvården samt Specialisttandvården inom Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85131000 Tandläkarvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen