2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inre Skötsel/städning Studentbostäder
Beskrivning: Uppdraget omfattar framför allt periodisk trapphusstädning inklusive tvättstugor och andra allmänna ytor samt fönsterputsning av samtliga allmänna fönster (fast uppdrag). Härutöver omfattar uppdraget tillkommande beställningar (mot timpris, á-pris eller mot offert) av storstädning av gemensamma studentkorridorsutrymmen, golvvård, avflyttningsstädning av lägenheter och korridorsrum och liknande tjänster.
Intern identifierare: 25/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000