Insamling och återvinning av förpackningar, returpapper, grovt verksamhetsavfall och farligt avfall
Referensnummer: Kst 2021/595
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande Insamling/hämtning och återvinning av förpackningar, returpapper, grovt verksamhetsavfall och farligt avfall. Leverantören ska även agera ombud när det gäller registrering av det farliga avfallet till Naturvårdsverket. Leverantören ska under avtalstiden tillhandahålla kärlen där återvinningsmaterialet samlas in.