Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Handleds- och fingerortoser 2019, SLL541
Referensnummer: 18/127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33180000 Funktionellt stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar handleds-och fingerortoser till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser. Dessutom har TioHundra AB, Capio St Göran, Region Gotland samt de leverantörer som SLL har vårdavtal med rätt att avropa förutsatt att detta är avtalat.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33183000 Ortopediska hjälpmedel, 33183200 Ortopediska proteser, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen