110035-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Läkemedel
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extrern remiss Läkemedel på rekvisition 2021 - sevofluran SLL450
Referensnummer: FSN 2020-0546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm efterfrågar synpunkter inför ny upphandling av Läkemedel på rekvisition 2021 –sevofluran, SLL450
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33661100 Anestetika
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen