110053-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Ramavtal industri- installation- och automationselektriker samt servicemontörer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal industri- installation- och automationselektriker samt servicemontörer
BeskrivningBeställaren har behov av el- och automationskompetens för elinstallationsarbeten, entreprenader och servicearbeten på låg och mellanspänningsanläggningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96131:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51000000 Installation (utom programvara), 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51120000 Installation av maskinteknisk utrustning, 51130000 Installation av ånggeneratorer, turbiner, kompressorer och brännare, 51140000 Installation av motorer