110059-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Ägg
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Ägg
Referensnummer: KS2018-95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03142500 Ägg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende successiva leveranser av ägg till kommunens kök.
Inbjudan.
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende .
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142000 Djurprodukter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen