110099-2023 - ResultatSverige-Borås: Tvätt, disk och rengöringsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storkökskemikalier och service
Referensnummer: 2022-00080IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar leveranser av storkökskemikalier såsom maskindiskmedel i flytande form och pulverform, torkmedel, blötläggningsmedel, medel för rengöring och sköljning av varmluftsugnar o dyl. Tillhandahållande, installation, servicekontroller samt akutservice av tillhörande doseringsutrustning ingår i den vinnande Anbudsgivarens åtagande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39832000 Diskmedel, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen