Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärsutvecklare e-mobilitet och energitjänster
Referensnummer: UH-2022-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlade konsulter ska bidra till det övergripande målet att skapa förutsättningar för projekt och systemlösningar som driver på kunskapsutveckling och omställning inom elektrifiering, energi och e-mobilitet med fokus på att stärka konkurrenskraften i regionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kvalificerade konsulttjänster, huvudsakligen inom områdena elektrifiering, energisystem och e-mobilitet.