110222-2026 - Resultat
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel - Färsk frukt och färska grönsaker
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel - Färsk frukt och färska grönsaker
BeskrivningRegion Gotland upphandlar ramavtal för köp av livsmedel i kategorierna färsk frukt och färska grönsaker.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103094:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter