2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medicinska- och medicintekniska gaser
Beskrivning: Region Dalarna inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med dessa upphandlingsdokument. Upphandlingen avser köp och leverans av flaskor och flaskpaket av gas, inkl. hyra av flaskpaket.
Intern identifierare: SN 2025/159
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24111500 Gaser för medicinskt bruk
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 24110000 Industrigaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000