110269-2020 - PlaneringSverige-Stockholm: Röntgenapparatur
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Röntgenutrustning för elektronik
Referensnummer: 935-A099.839/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten bjuder in leverantörer att inkomma med svar på denna informationsförfrågan avseende röntgenutrustning (CT-scanner/skiktröntgen) för genomlysning av elektronikkonstruktioner och elektronikkomponenter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen