110279-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Läkemedel på rekvisition 2024, SLL450, del 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedel på rekvisition 2024, SLL450, del 2
BeskrivningSubstanser inkluderade i denna upphandling är: aflibercept, aprotinin, asparginas, cyklofosfamid, fluocinolonacetonid, humant normalt immunglobulin för extravaskulärt bruk, idarubicin, klorhexidin, landiolol, pantoprazol, pegaspargas, vasopressin (argipressin), vinflunin. Även adaptrar till nuvarande avtalade produkter önskas.
Intern identifierareFSN 2023-0377
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHållbarhetsbilaga
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsinfordran