Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI totalentreprenad ny skola Ljungskile
Referensnummer: Senare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun i samverkan med Hemsö fastighets AB planerar för en ny skola i Ljungskile för omkring 1000 elever samt en ny idrottshall och bjuder härmed in till marknadsdialog enligt denna RFI
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning