110383-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader – Entreprenad - Tofta 666 - Driftkontor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad - Tofta 666 - Driftkontor
BeskrivningKasernbyggnad med kontorsarbetsplatser och verkstadsdel. BTA cirka 1 800 kvm. Ligger inom Tofta garnison på Gotland.
Intern identifierare1155/2024
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45216200 Bygg- och anläggningsarbeten: militärbyggnader och -anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000