110537-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Manuella kit med provstickor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drogtester till Statens institutionsstyrelse
Referensnummer: 2.2-838-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38911000 Manuella kit med provstickor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av drogtester till Statens institutionsstyrelse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38911000 Manuella kit med provstickor, 38912000 Automatiska kit med provstickor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen