110544-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Höganäs: Fordon för avfall och avloppsvatten
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolbil
Referensnummer: KS/2020/84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av spolbil till Höganäs kommun.
Inbjudan
Höganäs kommun, Teknik- och fastighetsförvaltningen inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende spolbil.
Upphandlingen avser engångsköp av spolbil till Höganäs kommun.
Spolbilen avser en tung lastbil med tillhörande påbyggnad samt tillhörande utrustning avsedd för spolverksamhet.
I upphandlingen ingår även utbildning avseende fordonets drift och praktiska handhavande, så kallad leveransutbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen