110551-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Vellinge: Bevaknings- och säkerhetssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevaknings- och larmcentralstjänster inom Vellinge Kommun
Referensnummer: Ks 2018/581
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att säkerställa och aktivt motverka att Beställarens fastighetsbestånd inte utsätts för inbrott, skadegörelse eller annan förstörelse.
Beställaren önskar att på ett affärsmässigt sätt säkra Beställarens behov av kvalitativa, pålitliga, rationella och förebyggande bevaknings- och larmtjänster. Det är av stor vikt för Beställaren att samarbeta med en Leverantör som genomför Uppdraget med hög kvalitet och god service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 75242000 Allmän lag och ordning, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen