Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd, fikabröd, tårtor
Referensnummer: KSN-2020-00215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15811100 Bröd
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av färsk bröd, fikabröd, tårtor, kakor och likande produkter av samma karaktär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15811100 Bröd, 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk, 15812122 Efterrättspajer, 15812200 Mjuka kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen