Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70130000 Uthyrning av egen fast egendom
Leveransplats
Del av land (NUTS): Skåne län (SE224)
Land: Sverige
Kompletterande information: Område Heleneholm/Flensburg Malmö stad