Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätning svavelväte
Referensnummer: TN 2019/315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45333200 Installation av gasmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mätning av svavelväte på i nuläget nio (9) mätpunkter. Antalet kan dock öka eller minska under avtalstiden.
Syftet med uppdraget är att anbudsgivaren på ett adekvat sätt ska installera, underhålla och i förekommande fall byta gasmätare samt presentera och lagra datan från gasmätarna i en lättanvänd molnbaserad webbapplikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45333200 Installation av gasmätare, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 50411200 Reparation och underhåll av gasmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen