Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling transporter, kranbilstjänster och avfallsbehandling, KSRR
Referensnummer: 17KSRR260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal med förnyad konkurrensutsättning, avseende transporter, kranbilstjänster och behandling av avfall. Uppdragets utgångspunkt är främst från Moskogen avfallsanläggning, ca 15 km väster om Kalmar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen