2. Förfarande
Förfarande
Titel: Information om upphandlingar E46-E47-E48
Beskrivning: Inledande av upphandling E46, E47 respektive E48 planeras tas upp till beslut på trafiknämndens möte den 19 mars. Beställaren planerar preliminärt att efter genomförd prekvalificering publicera en PUD i april.
Intern identifierare: .
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik, 60112000 Kollektivtrafik på väg