Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arboristtjänster
Referensnummer: KYF 2023/331
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar arboristtjänster i huvudsak avseende trädfällning, stubbfräsning, kronarbeten, planteringsarbeten och naturvårdsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen