2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gardiner och tillbehör
Beskrivning: Region Östergötland inbjuder härmed till anbudsgivning avseende upphandling av gardiner och tillbehör. Merparten av Region Östergötlands lokaler utgör offentliga miljöer, det vill säga lokaler som besöks av allmänheten. De offentliga miljöerna ska vara trivsamma för både patienter, besökande och personal. Gardiner förekommer i de flesta offentliga miljöer. Det är av stor vikt att Region Östergötland får tillgång till ett bra och varierat sortiment av gardiner och tillbehör som uppfyller de behov som finns och de krav som ställs vad gäller kvalitet och tvättråd mm.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116864:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19244000 Gardintyger, 39500000 Textilvaror