110776-2026 - Resultat
Sverige – Teknisk besiktning och provning – OVK besiktningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOVK besiktningar
BeskrivningUppdraget avser ramavtal för OVK-besiktning (obligatorisk ventilationskontroll). I uppdragen ingår bland annat att utföra besiktningar, presentera åtgärdsförslag, funktionskontroll styr (SÖV), mätassistent, sammanställningar, administration inkl. protokollskrivning.
Föregående meddelande358751-2022
Intern identifierare2022-85
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000