11078-2022 - ResultatSverige-Strängnäs: Bröd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd och konditorivaror
Referensnummer: KS/2021:556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15811100 Bröd
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende färskt bröd och konditorivaror.
Omfattning
Upphandlingen omfattar två (2) anbudsområden:
Anbudsområde A - Färskt matbröd: avser leverans av färskt matbröd.
Anbudsområde B - Konditorivaror: avser leverans av fikabröd och konditorivaror såsom:
kaffebröd och kakor
tårtor och bakelser
kondisbitar
säsongsspecifika produkter
smörgåstårtor
Inkomna anbud kommer att prövas och utvärderas varje anbudsområde var för sig. Anbud får lämnas för valfritt antal anbudsområden.
Kravspecifikation, kommersiella villkor och administrativa bestämmelser framgår av detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15811500 Färdiga brödprodukter, 15811510 Smörgåsar, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen