Officiellt namn: Telge Inköp AB Postadress: Box 633 Ort: Södertälje Postnummer: SE-151 27 Land: Sverige Att: Bo Nyman E-post:bo.nyman@telge.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Personbilar och lätta transportbilar max. 3,5 ton till Katrineholms och Vingåkers kommun. Samt kommunala bolag (se FFU).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södermanlands län.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen gäller det beräknade behovet at samtliga personbilar och lätta transportfordon med max. fordonsvikt på 3,5 ton som specificeras i detta Förfrågningsunderlag (Se FFU).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144900 Elfordon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.