Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekttjänster för projektering avseende ombyggnation och modernisering av Högdalens simhall
Referensnummer: FSK 2017/481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdraget avser att tillhandahålla arkitekttjänster för projektering av bygghandlingar utifrån nivå systemhandling, uppföljning under produktion, samt upprättande av relationshandlingar. Framtagande av bygghandlingar omfattar även handlingar för tillgänglighet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen