110830-2017 - ResultatSverige-Lund: Kött
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött Stora/Medelstora enheter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Färsk nötkött, fläskkött, lammkött.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15110000 Kött, 15111000 Nötkött, 15113000 Fläskkött, 15115100 Lammkött
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.