110840-2019 - ResultatSverige-Tierp: Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beställningstrafik bussresor
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställningstrafik bussresor.
Tierps kommun upphandlar ramavtal för avrop av buss inklusive chaufför för bussresor av tillfällig karaktär, t.ex. studieresor och skolresor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen