110868-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Sjukbäddar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sängar och tillbehör för hemsjukvård och särskilt boende
Referensnummer: RJL 2020/747
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192100 Sjukbäddar
II.1.4.
Kort beskrivning
Olika typer av:
— reglerbara sängar för vuxna, ungdomar och barn,
— sängryggstöd
Samt:
— fristående lyftbåge
— stöd och vändhandtag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33192120 Sjukhussängar, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen