Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkraft - Högskolan Dalarna 2020
Referensnummer: HDa 2.5-2019/1329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Förnybar elkraft ska levereras till Beställaren enligt bifogade anläggningsförteckning. Den sammanlagda årsvolymen beräknas till cirka 532 MWh och baseras utifrån tidigare uttag. Antalet uttagspunkter är 4 stycken.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
X