Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg, förnödenheter och tillbehör
Referensnummer: LTU-33-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44510000 Verktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå tekniska universitet, LTU, med campusorterna Luleå, Piteå, Kiruna och Skellefteå upphandlar verktyg, förnödenheter och tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44510000 Verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen