111014-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Reklammaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webshop och profilprodukter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Karolinska Institutet, i fortsättningen kallad KI, inbjuder företag, i fortsättningen kallade Anbudssökande eller Leverantören, att lämna anbudsansökan om deltagande i anbudsgivningen avseende upphandling av webshop och profilprodukter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
22462000 Reklammaterial, 18530000 Presenter och priser, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.