111060-2021 - ResultatSverige-Luleå: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Medicintekniska hjälpmedel, Region
Referensnummer: 20/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på medicintekniska hjälpmedel: positioneringskuddar, hälavlastare och manuella förflyttningshjälpmedel med tillbehör för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Västerbotten. Uppdraget gäller samtliga produktområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen