2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nödvattenutrustning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av en (1) nödvattencontainer av vintermodell (med värmemattor och värmehuv) med tillhörande invändig utrustning och ca. 70 innersäckar. Utöver detta ska leverantören vid behov tillhandahålla utbildning gällande hantering av utrustningen samt stöd vid utbyten av innersäckar. Innersäckar byts som senast inför sitt bäst-före-datum samt efter nyttjande av utrustningen. Ett totalt utbyte innebär för en container ca.30- 35 innersäckar. Vidare ingår service av delar utrustningen.
Intern identifierare: KLF 2024/1469
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44611500 Vattentankar
Ytterligare klassificering (cpv): 35112000 Räddnings- och nödutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av en (1) nödvattencontainer av vintermodell (med värmemattor och värmehuv) med tillhörande invändig utrustning och ca. 70 innersäckar. Utöver detta ska leverantören vid behov tillhandahålla utbildning gällande hantering av utrustningen samt stöd vid utbyten av innersäckar. Innersäckar byts som senast inför sitt bäst-före-datum samt efter nyttjande av utrustningen. Ett totalt utbyte innebär för en container ca. 30- 35 innersäckar. Vidare ingår service av delar utrustningen.
Intern identifierare: Nödvattenutrustning