2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verkstads och ytbehandlingstjänster för bussar
Beskrivning: Upphandlingen avser abskaffande av leverantör(er) för tyngre verkstadstjänster (t.ex. motorbyten), karroseriarbeten samt ytbehandlingsarbeten. Upphandlingen är uppdelad på tre områden -verstadsarbeten, karrosseriarbeten samt ytbehandlingsarbeten. Anbudsgivaren kan offerera på en eller flera delar och Skellefteå Buss kan anta anbud helt eller delat.
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50113000 Reparation och underhåll av bussar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126300:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50112111 Plåtskadereparationer, 50112110 Karossreparationer, 44113810 Ytbehandling