111120-2020 - KonkurrensutsättningSverige-JÖNKÖPING: Hantering av ofarligt avfall
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krossning av asfalt och betong
Referensnummer: 17/223
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser krossning av asfalt och betong
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende krossning av asfalt och betong.
Omfattning
Jönköpings kommun avser att upphandla krossning av asfalt (ej fräst) och betong på vår anläggning i Klämmestorp och på vår anläggning Miljöhantering i Jönköping. På anläggningen Miljöhantering förekommer också krossning av blåbetong.
Upphandlingen består av två delar:
Del 1 - Klämmestorp
Del 2 - Miljöhantering
Det finns möjlighet att lämna anbud på en eller flera delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111212 Bergrensning, 45262510 Stenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen