111156-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster – Ledningsgruppsutveckling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ledningsgruppsutveckling
Beskrivning: Upphandlingen avser konsulter för genomförande av ledningsgruppsutveckling och utbildning för ordförande av ledningsgrupper (att leda en ledningsgrupp). Uppdraget ledningsgruppsutveckling innebär att tydliggöra och utveckla ledningsgruppernas uppdrag, roll och arbetssätt samt utveckla stödet för att chefers ansvar enligt Chefsuppdraget ska tillämpas på önskat sätt.
Intern identifierare: FK 2023/006007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79420000 Managementtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ledningsgruppsutveckling