111183-2018 - ResultatSverige-Växjö: Arkitektoniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstkonsulter
Referensnummer: 2017-00593
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar konstkonsulter till Växjö kommun enligt 1 %-regeln och andra uppdrag för offentlig konst för Växjö kommun. Konstnärlig utsmyckning och gestaltning, vid nyproduktion eller renovering av offentliga byggnader och platser. Uppdraget kan även omfatta bostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen