111243-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Tilläggsupphandling avseende Perifer angio- och neuroradiologiprodukter, SLL502
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTilläggsupphandling avseende Perifer angio- och neuroradiologiprodukter, SLL502
BeskrivningUpphandlingen är en tilläggsupphandling avseende perifer angio- och neuroradiologiprodukter, SLL502 och omfattar förbrukningsmaterial till dessa specialiteter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119967:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33111200 Röntgenlaboratorier
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoption på upp till 24 månader.